Jaśmin dla dojrzałej skóry

25 marca 2020 , , , , , ,

W języku arabskim yasmine znaczy dar od boga. Uwodzicielski zapach oraz moc olejków lotnych stoją za tysiącletnią popularnością tego kwiatu.

Jaśmin to także ceniony od wieków afrodyzjak. Pochodzi z Azji, gdzie uprawiany był na cesarskich ogrodach. W Chinach symbolizuje radość, miłości i elegancję i jest ozdobą w większości domów. W Indonezji używany jest przy ceremonii zaślubin jako symbol czystości i wiecznej miłości. To także narodowy kwiat Filipin i Pakistanu. Kosmetyki z użyciem wyciągu z jaśminu polecane są przede wszystkim do pielęgnacji skóry dojrzałej, suchej i wrażliwej.

Starzenie skóry jest procesem naturalnym polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek i spowolnieniu procesów regeneracyjnych. Istotną rolę odrywają tu czynniki genetyczne oraz współdziałające z nimi czynniki wewnętrzne związane z zaburzeniami regulacji hormonalnej oraz czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska.

Jaśminowa pielęgnacja skóry dojrzałej 50+ jest skutecznym sposobem opóźniania procesu starzenia skóry. Poprzez staranny dobór substancji czynnych produkty serii Jaśminowej wykazują wysoką skuteczność przeciwzmarszczkową przeciw objawom starzenia hormonalnego, fizjologicznego i środowiskowego.

Polecamy trzy wybrane produkty z jaśminowej serii Ziaja dostępnej na rynku, przeznaczonej dla cery dojrzałej.

JAŚMIN W PŁYNIE MICELARNYM
Płyn wspomaga kompensację kolagenu, fizjolipidów i kwasu hialuronowego. Zawiera fitoestrogen – genisteinę – izoflawon o aktywności hormono-podobnej, calcium- główny czynnik regenerujący epidermę. Cena na półce: ok. 10 zł/ 200 ml.

JAŚMIN W KREMIE PRZECIW ZMARSZCZKOM NA DZIEŃ
Ekskluzywna emulsja do codziennej pielęgnacji skóry po 50 roku życia. Autentycznie odpowiada na naturalne potrzeby każdego rodzaju skóry dojrzałej. Kompensuje utratę kolagenu, fizjolipidów, izoflawonów o aktywności hormono-podobnej, kwasu hialuronowego oraz calcium – głównego czynnika regenerującego epidermę. Zawiera fotostabilne filtry UVA/UVB, które chronią skórę przed fotostarzeniem. Cena na półce: ok. 15 zł/50 ml.

JAŚMIN W KREMIE PRZECIW ZMARSZCZKOM NA NOC
Ekskluzywna emulsja na noc do pielęgnacji skóry po 50 roku życia. Autentycznie odpowiada na naturalne potrzeby każdego rodzaju skóry dojrzałej. Kompensuje utratę kolagenu, fizjolipidów i kwasu hialuronowego. Zawiera fitoestrogen –  genisteinę  -izoflawon o aktywności hormono-podobnej, calcium-główny czynnik regenerujący epidermę oraz aktywny czynnik rozjaśniający przebarwienia skórne. Cena na półce: ok. 15 zł/50 ml.

Podobne artykuły:

16 lipca 2020 | Redakcja

Domowe SPA

Uroda

Nowość: linia kosmetyków Baltic Home SPA Ziaja idealne na domowe SPA we własnej łazience.

30 kwietnia 2020 | Redakcja

Kosmetyki dla nastolatki na Dzień Dziecka

Uroda

Jeju, już za miesiąc Dzień Dziecka! Znalezienie odpowiedniego prezentu dla nastolatki zaczyna być wyzwaniem. Ale Ziaja ma pomysł...

18 marca 2020 | Redakcja

Co u niego? Zapytaj yego

Uroda

Już za niecałe 50 zł skomponujesz zestaw męskich kosmetyków, które zadowolą największego marudę. Sprawdziliśmy!