Jaśmin dla dojrzałej skóry

25 marca 2020 , , , , , ,

W języku arabskim yasmine znaczy dar od boga. Uwodzicielski zapach oraz moc olejków lotnych stoją za tysiącletnią popularnością tego kwiatu.

Jaśmin to także ceniony od wieków afrodyzjak. Pochodzi z Azji, gdzie uprawiany był na cesarskich ogrodach. W Chinach symbolizuje radość, miłości i elegancję i jest ozdobą w większości domów. W Indonezji używany jest przy ceremonii zaślubin jako symbol czystości i wiecznej miłości. To także narodowy kwiat Filipin i Pakistanu. Kosmetyki z użyciem wyciągu z jaśminu polecane są przede wszystkim do pielęgnacji skóry dojrzałej, suchej i wrażliwej.

Starzenie skóry jest procesem naturalnym polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek i spowolnieniu procesów regeneracyjnych. Istotną rolę odrywają tu czynniki genetyczne oraz współdziałające z nimi czynniki wewnętrzne związane z zaburzeniami regulacji hormonalnej oraz czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska.

Jaśminowa pielęgnacja skóry dojrzałej 50+ jest skutecznym sposobem opóźniania procesu starzenia skóry. Poprzez staranny dobór substancji czynnych produkty serii Jaśminowej wykazują wysoką skuteczność przeciwzmarszczkową przeciw objawom starzenia hormonalnego, fizjologicznego i środowiskowego.

Polecamy trzy wybrane produkty z jaśminowej serii Ziaja dostępnej na rynku, przeznaczonej dla cery dojrzałej.

JAŚMIN W PŁYNIE MICELARNYM
Płyn wspomaga kompensację kolagenu, fizjolipidów i kwasu hialuronowego. Zawiera fitoestrogen – genisteinę – izoflawon o aktywności hormono-podobnej, calcium- główny czynnik regenerujący epidermę. Cena na półce: ok. 10 zł/ 200 ml.

JAŚMIN W KREMIE PRZECIW ZMARSZCZKOM NA DZIEŃ
Ekskluzywna emulsja do codziennej pielęgnacji skóry po 50 roku życia. Autentycznie odpowiada na naturalne potrzeby każdego rodzaju skóry dojrzałej. Kompensuje utratę kolagenu, fizjolipidów, izoflawonów o aktywności hormono-podobnej, kwasu hialuronowego oraz calcium – głównego czynnika regenerującego epidermę. Zawiera fotostabilne filtry UVA/UVB, które chronią skórę przed fotostarzeniem. Cena na półce: ok. 15 zł/50 ml.

JAŚMIN W KREMIE PRZECIW ZMARSZCZKOM NA NOC
Ekskluzywna emulsja na noc do pielęgnacji skóry po 50 roku życia. Autentycznie odpowiada na naturalne potrzeby każdego rodzaju skóry dojrzałej. Kompensuje utratę kolagenu, fizjolipidów i kwasu hialuronowego. Zawiera fitoestrogen –  genisteinę  -izoflawon o aktywności hormono-podobnej, calcium-główny czynnik regenerujący epidermę oraz aktywny czynnik rozjaśniający przebarwienia skórne. Cena na półce: ok. 15 zł/50 ml.

Podobne artykuły:

ziaja, naturalnie 16 grudnia 2021 | Redakcja

Prosty skład, naturalna pielęgnacja

Uroda

Szukasz naturalnej pielęgnacji twarzy? Ziaja właśnie oferuje linię kosmetyków, zamkniętych w przyjaznych, prostych opakowaniach

8 grudnia 2021 | Anna

Świąteczne aromaty w kosmetyku

Uroda

Nie wiem, jak Wy, ale ja już pakuję świąteczne prezenty. Lubię prezenty, lubię kosmetyki. Powiedziałabym nawet, że - kosmetyków nigdy... Więcej →

12 maja 2021 | Anna

Fale we włosach

Uroda

Jeśli chcesz tego lata nadać włosom wakacyjny zdrowy wygląd - nowa seria Ziaja do włosów jest dla ciebie