Czym wyczyścić nagrobek przed nadchodzącym świętem?

25 października 2019 Dom , , , ,
Foto:Pixabay

Jak zabrać się do czyszczenia, aby efekt był widoczny i  długotrwały?

Na początek niezawodna jest szczotka i woda, które zmyją pierwszy brud. W kolejnym kroku, ważny jest dobór dedykowanych i bezpiecznych dla danej powierzchni środków czyszczących, a także zastosowanie rekomendowanych impregnatów. Takie dwuetapowe działanie pozwoli dokładnie wyczyścić i zabezpieczyć powierzchnię przed osadzaniem się zabrudzeń.

Lastryko i beton, ze względu na porowatą strukturę, są materiałami bardzo narażonymi na rozwój grzybni. Na tych powierzchniach często dostrzec można cienką warstwę mchu, pleśni i porostów. W ich usunięciu skutecznym będzie środek do usuwania grzybów i glonów. Produkt ten czyści i jednocześnie zabezpiecza je przed ponownym rozwojem tego typu zabrudzeń organicznych.

Aby podkreślić efekt uzyskany można także użyć środek nabłyszczajacy, który daje efekt mokrego kamienia, dzięki któremu lastryko czy beton zyskają intensywny kolor i będą odporne na działanie kwaśnych deszczy.

Kamień naturalny, ze względu na swoja różnorodność, jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do budowy nagrobków. Każdy z nich jest wyjątkowo piękny i trwały, jednak warto zadbać o to, by jak najdłużej wyglądał nienagannie. Powierzchnie wykonane z granitu lub marmuru narażone są na pojawianie się na ich powierzchni różnego rodzaju osadów czy zacieków z wody deszczowej.

Piękno kamieni naturalnych podkreślić można poprzez ich impregnację gotowymi środkami do zakupienia w sklepach, co nie zmienia koloru kamieni naturalnych i jednocześnie zabezpiecza je przed zabrudzeniami z tłuszczów i oddziaływaniem kwaśnych deszczy.

W artykule wykorzystano materiały promocyjne marki Atlas.