Piekarnik – 5 cech inteligentnego urządzenia

20 maja 2021 Dom ,

Decydując się na konkretny piekarnik, warto wybrać ten, którym steruje się intuicyjnie, i który będzie z nami współpracował w codziennym gotowaniu przez długie lata. Funkcje, które dzisiaj oferują nowoczesne piekarniki, są proste w obsłudze, a jednocześnie zapewniają niezwykły komfort użytkowania.

Foto: Gorenje

Brak skomplikowanych ustawień

Nigdy więcej kłopotów ze skomplikowanymi ustawieniami. Połączenie sterowania dotykowego i centralnego podświetlanego pokrętła oferuje naprawdę uproszczoną obsługę z automatycznymi i wstępnie ustawionymi programami oraz funkcjami, automatycznymi operacjami i łatwiejszymi ręcznymi regulacjami. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzony czas przeznaczyć na inne domowe przyjemności.

Brak kłopotów z ulubionymi przepisami

Piekarniki np. Gorenje Simplicity zapamiętują najczęściej wykorzystywane przez użytkowników ustawienia temperatury. W jaki sposób? Jeśli często przygotowujemy w piekarniku ulubioną potrawę, urządzenie zapamięta najczęściej używane programy pieczenia i wykorzysta je przy kolejnym przygotowywaniu potrawy.

Foto: Gorenje

Profesjonalne podejście do pieczenia

Piekarnik, który inspirowany jest kształtem tradycyjnego pieca chlebowego opalanego drewnem? To możliwe. Piekarniki Gorenje Simplicity zostały zaprojektowane właśnie w ten sposób. Ich owalny kształt pozwala zachować optymalną cyrkulację powietrza, która doskonale wpływa na przygotowywaną potrawę. Dzięki takiemu rozwiązaniu potrawy są niezwykle delikatne, soczyste w środku oraz chrupiące z zewnątrz.

Piekarnik, który czyści się sam

Funkcja czyszczenia w piekarnikach zapewnia zapewnia bezproblemowe czyszczenie  komory piekarnika. W jaki sposób? Na blachę do pieczenia wystarczy wlać pół litra wody, a następnie uruchomić funkcję AquaClean. Kiedy my zajmujemy się zupełnie czymś innym nasz piekarnik już po 30 minutach jest czysty. Rezultaty działania funkcji widoczne są na całej powierzchni piekarnika, powstałe podczas pieczenia plamy czy ślady tłuszczu są wyraźnie zmiękczone i bez problemu można je łatwo usunąć za pomocą szmatki.

Bezpieczeństwo użytkowania

CoolDoor to specjalna innowacyjna konstrukcja i przeszklenie na drzwiczkach, które izolują piekarnik. Dzięki czemu ciepło zatrzymywane jest wewnątrz. Funkcja ta posiada dwie podstawowe zalety. Pozwala zoptymalizować zużycie energii poprzez zatrzymanie strat ciepła z komory piekarnika. Druga funkcja nie nagrzewających się z zewnątrz drzwiczek sprawia, że piekarniki są bezpieczniejsze dla użytkownika. To szczególnie ważna funkcja w przypadku najmłodszych domowników.