BANDI o MENOPAUZIE

19 czerwca 2024 Lifestyle , , , , , ,

Projekt Bandi o menopauzie czyli wszystko co chciałybyśmy wiedzieć a boimy się zapytać.

Tylko 7% kobiet wie, czym naprawdę jest menopauza*. A przecież menopauza jest naturalnym procesem fizjologicznym i dotyczy wszystkich kobiet. Warto wiedzieć o niej jak najwięcej, by łagodniej przejść przez zmiany z nią związane. 

Firma BANDI Cosmetics przygotowała i publikuje w swoich mediach społecznościowych program edukacyjny „Bandi o menopauzie”, którego celem jest zwiększenie świadomości na ten temat. Projekt pomoże lepiej zrozumieć zachodzące w ciele kobiety zmiany, które mogą mieć wpływ na kondycję psychiczną, fizyczną, wygląd, poczucie własnej wartości oraz na codzienne funkcjonowanie a nawet na sytuację ekonomiczną.

O menopauzie czytaj także w artykułach:

68% Polek uważa historie innych, prawdziwych kobiet, które przechodzą/przechodziły menopauzę za działanie pomocne*.

Program edukacyjny „Bandi o menopauzie” jest unikatowy! Mnóstwo merytorycznych treści dopełnia podróż ku menopauzie prawdziwej kobiety, jej obawy i pytania. Do projektu została zaproszona aktorka Małgorzata Lewińska, która dzieli się swoimi doświadczeniami a w rozmowach z ekspertami porusza tematy nierzadko owiane tabu. Razem z widzami odkrywa czym jest NOWA NORMALNOŚĆ kobiety na etapie menopauzy.

73% kobiet i 60 % mężczyzn uważa, że o menopauzie powinno się publicznie rozmawiać*.

My też tak uważamy i zapraszamy na cykl spotkań i rozmów z:

  • ginekolożką dr n. med. Agnieszką Nalewczyńską (@drnalewczynka)
  • psycholożką Aliną Adamowicz (@alka_positive) 
  • kosmetolożką Anetą Dzięcielewską

Za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazujemy informacje oraz zachęcamy do wymiany opinii, dzielenia się doświadczeniami dotyczącymi różnych aspektów menopauzy.

Nie zabrakło też podejścia z humorem i dystansem, dlatego do programu zaproszono aktora Waldemara Błaszczyka, który w sztuce teatralnej wciela się w Wiesia i inspirując się tą postacią wraz z Małgorzatą Lewińską (komediową Czesią) w żartobliwych scenkach rozprawia się z mitami związanymi z menopauzą.

*Raport „Menopauza bez tabu” przygotowany przez Kulczyk Foundation.