Powrót do przeszłości – eleganckie wnętrze w stylu vintage

11 lutego 2020 , , ,

Wyobraź sobie wnętrze w kolorystyce beżu, brązu, szarości i antracytu, z dekorem vintage o ciekawej ornamentyce i fakturze. Zobacz, jak ponadczasowa elegancja dopełnia nowoczesne myślenie o przestrzeni. Piękno i funkcjonalność mogą iść w parze.

Warehouse Villeroy & Boch

Jednym z wyznaczników stylu vintage jest ponadczasowy design – szykowna lecz umiarkowana dekoratywność, wzory które nie wychodzą z mody. Takie jak ornamenty na płytkach Warehouse Villeroy & Boch nawiązujące do oryginalnego wzornictwa Mettlach z końca XIX i początków XX wieku. Odrobina ekstrawagancji na tle stonowanych szarości współczesnego projektu doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak łazienka, korytarz, salon czy przestrzenie biurowe i atelier.

Dekor ten podkreśli głębię wnęk, sprawdzi się na większych powierzchniach podłóg oraz jako rozwiązanie dla niektórych ścian – wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać efekt ponadczasowej elegancji z oryginalną nutą retro. Równowagę pomiędzy formą i treścią. Taką przeszłość aż chce się powtarzać!

Podłoga w stylu vintage

Niektórzy do kolekcji Warehouse Villeroy & Boch podchodzą z umiarem i tworzą dzięki niej charakterystyczne detale projektu. Inni preferują podejście z rozmachem i korzystają z niej, projektując podłogę salonu albo… całego domu.

Charakterystyczny dekor w odcieniach stali i rdzy pięknie komponuje się z nowoczesnymi meblami oraz wnętrzami tworzonymi z myślą o wypoczynku i kreatywności. Mocny akcent w postaci pięknej podłogi umożliwia elegancką, bezpretensjonalną realizację stylu vintage. Pomaga tworzyć wnętrza z duszą sprawiając, że powrót do przeszłości okazuje się piękną oraz bogatą w inspiracje wyprawą.

Dekory orientu

Wybór osób zainteresowanych monochromatycznymi rozwiązaniami subtelnie nawiązującymi do ornamentyki hiszpańskiej i dekorów orientu paść może na kolekcję Newtown Villeroy & Boch, która pięknie komponuje się z gładkością szarych lub beżowych ścian. Płytki dostępne są w sześciu kolorach (beige, greige, brown, light grey, medium grey oraz anthracite) i w ciekawy sposób nawiązują do dekoracji Gründerzeit oraz Art Nouveau.

Newtown Villeroy & Boch

Uwagę zwraca ciekawa, kamienna faktura oraz możliwość dowolnego zestawiania wzorów, między innymi w ozdobne, dywanowe kompozycje, które zdecydowanie pasują do inspirowanych przeszłością wnętrz w stylu vintage. W zależności od wybranego koloru można kreować przestrzeń o ciepłym oraz chłodnym charakterze. Przytulną sypialnię, salon z dominantą beżu lub łazienkę, która łączy brązy i szarości. Albo pracownię przypominającą warsztat secesyjnych artystów.

Płytki Villeroy & Boch sprawdzą się zarówno przy projektowaniu niedużych mieszkań, większych domów, jak również przestrzeni użytku publicznego i komercyjnego – restauracji, kawiarni, biur, salonów spa, autorskich butików oraz artystycznych atelier, w których obie wspominane kolekcje prezentują się zjawiskowo.