Bądź w trendzie zero waste. Zacznij od łazienki…

23 października 2019 Uroda , , , ,

Wymień plastikową butelkę szamponu na szampon w kostce.  To nie tylko bardziej ekologiczne działanie, ale także bardziej ekonomiczne. Szamponów w kostce ostatnio pojawia się w drogeriach coraz więcej, my polecamy dwa, które osobiście przetestowaliśmy na własnej głowie.

foto: materiał prasowy L’biotica

Kosmetyki marki BIOVAX BOTANIC – do wyboru z maliną moroszką i baicapilem, lub wzbogacony o skrzyp polny i aloes.

Malina moroszka intensywnie nawilża włosy, odżywia je na całej długości. Zawiera witaminy A, E i C, dzięki którym stymuluje odnowę komórkową skóry i przyspiesza wzrost zdrowych włosów. Baicapil poprawia kondycję komórek mieszków włosowych. Stymuluje wzrost i zwiększa gęstość włosów. Skrzyp, bogaty w krzem i potas, bardzo dobrze wpływa na kondycję i wygląd włosów, wzmacnia je. Aloes odżywia i nawilża pasma, chroni przed działaniem wolnych rodników.

Składy szamponów są w 100% wegańskie, nie zawierają żadnych komponentów pochodzenia zwierzęcego.

to nie mydła a szampony w kostce z korzystnym PH, stworzone do codziennej pielęgnacji. Formuły są odpowiednie dla każdego rodzaju włosów, dobrze się pienią, oczyszczają i nawilżają. Włosy nimi umyte nie wymagają stosowania płukanek.

Szampony pięknie pachną, przez co sama aplikacja staje się przyjemnością, a owocowy zapach utrzymuje się jeszcze długo po myciu. Innowacyjna formuła produktów sprawia, że są bardziej ekonomiczne i wydajne niż szampony w płynie. Świetnie sprawdzą się w podróży, zwłaszcza wersja z aluminiowym etui.

Opakowania nie zawierają plastiku, są przyjazne dla środowiska – stworzone z certyfikowanego kartonu FSC, czyli materiału pozyskiwanego z odpowiedzialnych źródeł. Używanie szamponów w kostce nie generuje odpadków w postaci plastikowych butelek czy folii.

Zachęcamy do wspólnego dbania o środowisko i zdrowej pielęgnacji nie tylko po pięćdziesiątce!

Cena szamponu w kostce Biovax Botanic to 23 zł/ kostka 82g