Jesteś eko? Polubisz nowy kosmetyk Lirene

30 kwietnia 2020 ,

W trosce o środowisko naturalne marka Lirene wprowadza nowatorskie na rynku podejście do tematu ekologii w branży kosmetycznej. Czas powitać serię Lirene Jestem ECO.

Lirene Jestem ECO – innowacja w zakresie opakowań

Lirene Jestem ECO to linia, dzięki której ograniczamy produkcję plastikowych opakowań do kremów, dzięki zastosowaniu innowacyjnej koncepcji wymiennych wkładów. Teraz wystarczy mieć tylko jeden słoiczek, do którego pasują wymienne wkłady z kremami Jestem ECO.

Jak korzystać z kremów Lirene Jestem ECO?

  1. Umieść wkład w pustym słoiczku.
  2. Po zużyciu kremu wyjmij wkład i zachowaj pusty słoiczek.
  3. Kup kolejny wkład i umieść ponownie w pustym słoiczku.
  • Część surowców użytych do wykonania słoiczka i wkładów są pochodzenia roślinnego, które można w 100% recyklingować.
  • Kartonik wykonany jest w 90% z makulatury. Wybierając ten produkt wspierasz recykling i ograniczasz wycinanie drzew. Opakowania naszych kosmetyków nadają się do recyklingu, segreguj je po zużyciu.

Innowacja w zakresie formuł kremów

Lirene Jestem ECO to kompleksowa pielęgnacja oparta na bogactwie składników pochodzących z pędów, kiełków oraz pąków roślin, składająca się z trzech unikalnych kremów dopasowanych do różnych potrzeb oraz uzupełniającej pielęgnacji olejkowej i odżywki dla wrażliwej skóry okolicy oczu oraz ust.

Pędy, kiełki i pąki roślin są skoncentrowanym źródłem młodości. Zawierają o wiele wyższe stężenia składników aktywnych niż dojrzałe rośliny. Pozyskiwane z nich oleje i ekstrakty zapewniają promienną, odżywioną i tryskającą energią skórę. Dlatego chcąc zachować piękno i młodość skóry na dłużej, Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene wykorzystały ich moc i skuteczność w nowej, autorskiej serii kosmetyków Jestem ECO.

Lirene Jestem ECO to także:

  •  >96% naturalnych składników,
  • VEGAN FRIENDLY – wszystkie kremy są wegańskie, z certyfikatem VEGAN na opakowaniu,
  • EKOLOGICZNE OPAKOWANIA – kartoniki z papieru makulaturowego z certyfikatem FSC,
  • WYPRODUKOWANE PRZY UŻYCIU 100% EKO-ENEGRII – do wyprodukowania wykorzystano tylko energię odnawialną.

Podobne artykuły:

3 sierpnia 2020 | Redakcja

Probiotyki w kremie dla skóry wrażliwej

Uroda

Kluczem w pielęgnacji skóry, szczególnie wrażliwej czy naczynkowej, jest przywrócenie równowagi mikrobiomu – środowiska... Więcej →

30 kwietnia 2020 | Redakcja

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Lifestyle

Marka Lirene od wielu miesięcy prowadzi działania mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego w obszarze produkcji, nowych... Więcej →