Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?

25 października 2019 , , ,

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup oczyszczaczy powietrza. Jego działanie poprawia jakość domowego powietrza, a co za tym idzie – ma wpływ na zdrowie mieszkańców.

Xiaomi Mi Air Purifier 2H
Fot. JBTS

Moda czy potrzeba?

Już nie tylko masowe alergie u dzieci i dorosłych, ale też drastycznie pogarszająca się jakości powietrza i rosnąca świadomości tego zjawiska skłania firmy technologiczne do produkcji urządzeń przeznaczonych do walki z zanieczyszczeniami powietrza w domu. Nowoczesne oczyszczacze idealnie wpasowują się w wystrój każdego pomieszczenia smukłym oraz nowoczesnym designem.

Alarmujące wyniki badań jakości powietrza i rosnąca liczba osób cierpiących z powodu chorób układu oddechowego oraz alergii wziewnych to powody, dla których warto inwestować w rozwiązania oczyszczające domowe powietrze. Na rynku jest wiele tego typu sprzętów mniej i bardziej zaawansowanych technologicznie. Wybór modelu, zależy od zasobności portfela, ale mimo wszystko warto dobrze przeanalizować ofertę na rynku i wybrać model najbardziej skuteczny

Na co zwracać uwagę?

Liczy się nowocześniejsza technologia. Przykładowo model  firmy JBTS Xiaomi Mi Air Purifier 2H został wyposażony w szereg czujników monitorujących w czasie rzeczywistym jakość powietrza. Urządzenie posiada niezwykle wydajny, 3-warstwowy filtr w formie walca 360°, który jest połączeniem filtra wstępnego, HEPA oraz węglowego. Filtr wstępny to gęsta siatka wykonana z materiału PET, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia typu sierść. Filtr HEPA znany jest z dużej dokładności w pochłanianiu zanieczyszczeń powietrza, natomiast filtr węglowy składa się aż z 330 gramów węgla aktywnego. Dzięki temu oczyszczacz jest w stanie usunąć z powietrza wyjątkowo szkodliwe cząstki PM2.5 oraz inne zanieczyszczenia o wielkości nawet 0,3 mikrona.

Zaawansowana technologia wykorzystywana przez urządzenie umożliwia także szybką neutralizację nieprzyjemnych zapachów. Filtr z włókna węglowego jest w stanie całkowicie usunąć z powietrza formaldehydy, benzynę, amoniak i inne niebezpieczne substancje. Dodatkowo oczyszczacz całkowicie niweluje zapach odpadów czy środków czystości. Dzięki specjalnej budowie urządzenia jest on w stanie oczyścić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 38 m2 zaledwie w ciągu 10 minut.

Inteligentny dom = zdrowe powietrze

Oczyszczacz yposażony został w moduł WiFi i funkcje smart, dzięki czemu obsługa urządzenia może odbywać się nie tylko manualnie, ale również z poziomu smartfonów z Androidem oraz iOS. Do obsługi mobilnej wymagana jest aplikacja MI Home dostępna w języku polskim. Dzięki niej możliwe jest sterowanie urządzeniem nawet wtedy, gdy znajdujemy się poza domem – w każdej chwili możemy sprawdzić jakość powietrza, poziom wilgotności oraz temperaturę, a także ustawić pracę urządzenia tak, by po powrocie do domu przywitało nas oczyszczone już powietrze. Oczyszczacz z posiada także cichy tryb nocny. Dzięki odpowiedniej budowie wentylatorów – głośność pracy oczyszczacza w trybie standardowym wynosi zaledwie 33 dB, co odpowiada głośności dwóch szepcących do siebie ludzi.

Xiaomi Mi Air Purifier 2H
Fot. JBTS

Produkt został wyceniony na zaledwie 499 zł, co oznacza, że jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Oczyszczacz przygotowano także z myślą o efektywnej, a jednocześnie nieobciążającej budżetu użytkowników pracy. W standardowym trybie oczyszczania urządzenie zużywa zaledwie 4,8W mocy, więc można z niego korzystać bez obawy przez dużymi rachunkami.