Jak nie marznąć w zimie?

18 grudnia 2019 , , , ,

Chociaż do kalendarzowej zimy jeszcze trochę brakuje to pogoda nas nie rozpieszcza. Mroźne powietrze smaga po twarzach, a my przeszukaliśmy nasze szafy, by odnaleźć rękawiczki na ich dnie. Przyznaliśmy się sami przed sobą, że podkoszulki ratują życie,  a czapka, to nasz ulubiony element garderoby. Jakie inne tricki pomogą przetrwać nam najbliższe miesiące?

Foto: Pexels

Kiedy przyjdzie pierwszy mróz

Chociaż do wielkich mrozów jeszcze daleko, to już mroźne powietrze smaga wieczorem po twarzach, a my przeszukaliśmy już nasze szafy, by odnaleźć rękawiczki na ich dnie. Przyznaliśmy się sami przed sobą, że podkoszulki ratują życie, a czapka, to nasz ulubiony element garderoby. Jakie inne tricki pomogą przetrwać nam najbliższe miesią ce?

Mimo, że w mediach przestali chwilowo straszyć mrozami stulecia, to wszyscy podświadomie nadal wyczekujemy pierwszych jej oznak. Jeśli więc temperatura nagle spadnie, to mimo wszystko warto przezimować ten czas przyjemnie, bez marznięcia i przeziębień.

Co nam może pomóc?

Kieszonkowy ogrzewacz

Małe kieszonkowe ogrzewacze wielokrotnego użytku to hit sprzed kilku lat. Można mieć je w kieszeni lub torbie na wszelki wypadek i jednym zgięciem metalowej blaszki „uruchomić”. To prawdziwi pogromcy zmarzniętych rąk.

Kubek termiczny

Idealny podczas codziennych tras do oraz z pracy, a także na spacerach i wycieczkach. Można w nim przenosić poranną kawę i upragnioną herbatę. Podstawową zaletą idealnego kubka jest długie trzymanie ciepła (polecamy Contigo West Loop, zawiera system Autoseal – zapewnia 100 % ochrony przed przeciekaniem).

Wybór rozgrzewaj

Odzież termiczna

Chociaż wydaje nam się, że założenie rajstop pod spodnie nam pomoże, jest zupełnie odwrotnie. Nylon będący w składzie wychładza organizm, dlatego jednym z największych zimowych przyjaciół może okazać się odzież termiczna, która zapewni nam ciepło i komfort w najbardziej ekstremalnych warunkach. Dziś można ją nabyć w naprawdę stylowych fasonach.

Sweter

Chociaż brzmi to trywialnie, to wcale takie nie jest. Sweter swetrowi nie jest równy i dlatego warto kupić taki, który będzie uszyty z naturalnych materiałów i to tych dających ciepło. Wełna merino, kaszmir czy angora to gwarancja ciepła. Pamiętajmy o tym, że bawełna zimą nie będzie dobrym pomysłem ze względu na higroskopijność. Ta sama zasada dotyczy czapek oraz szalików. Patrzmy z jakich materiałów są wykonane i dbajmy o to, żeby tracić jak najmniej ciepła.

Postaw na aktywność

Zima kojarzy nam się z czasem spędzanym na kanapie pod kocem, krótkimi ciemnymi dniami i odliczaniem do wiosny. Sposobem na odczarowanie jej jest wykorzystanie światła i spróbowanie rzeczy, które są dla niej specyficzne. Podczas zimowych weekendów możemy chodzić na długie spacery w najbliższej okolicy, do lasu, na działkę. Wg naukowców, taki kontakt z naturą przedłuża życie, poprawia nastrój i koi psychikę. Cóż jest lepszego jak powrót do domu i ogrzanie się gorącą herbatą z imbirem.

Jeśli wykorzystasz poprzednie sposoby na zimę to nie będzie ci ona straszna i może nawet zatęsknisz za nią w ciągu lata?

Foto: Pexels