Snail – odnowa i regeneracja skóry

20 października 2021 , , , , , ,

Działanie śluzu ślimaka na skórę jest tak wszechstronne, że kosmetyki z tym składnikiem stały się światowym hitem. W czym tkwi ich fenomen?

Niezwykłe właściwości śluzu ślimaka wykorzystywane były już przez lekarzy w starożytnej Grecji. Zainteresowanie tą substancją odrodziło się w naukowym świecie kilkanaście lat temu. Naukowcy stwierdzili, że zwłaszcza gatunek Helix espersa, dzięki specyficznej, naturalnej wydzielinie, jest odporny na wiele chorób, np. grzybicę – chorobę pospolitą w jego naturalnym środowisku. Śluz nadaje ślimakom niepowtarzalne możliwości regeneracji, dzięki którym potrafią szybko odtworzyć swoją uszkodzoną tkankę skórną, a nawet odbudować zniszczoną muszlę!

Właściwości śluzu ślimaka

Śluz ślimaka regeneruje także ludzką skórę. Pobudza procesy syntezy włókien kolagenu i elastyny oraz wzmacnia elastyczność skóry. Jest to więc składnik o wielokierunkowym działaniu: wygładza, regeneruje i nawilża. Chroni także przed wnikaniem drobnoustrojów oraz wolnymi rodnikami. Korzystnie wpływa na kondycję i wygląd skóry również po zabiegach medycyny estetycznej oraz sprzyja wygładzaniu nierówności, w tym blizn potrądzikowych.

Natura ślimaka zamknięta w słoiczku

Po dobroczynne właściwości śluzu ślimaka sięgają firmy kosmetyczne i farmaceutyczne. I tak, skoncentrowany 95% filtrat ze śluzu ślimaka wykorzystano w najnowszych kosmetykach linii Snail marki Floslek.

My przetestowaliśmy w redakcji Elixir koncentrat odbudowujący i uważamy, że zadowoli także innych poszukujących dobrych kosmetyków po w miarę przystępnej cenie.

Snail elixir koncentrat regenerujący

Intensywnie nawilża, odnawia oraz rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Korzystnie wpływa na kondycję skóry przesuszonej i skłonnej do powstawania zmarszczek. Sprzyja wygładzaniu nierówności, w tym blizn potrądzikowych. Poprawia jej wygląd i kondycję nawet po zabiegach medycyny estetycznej, a także z problemami i niedoskonałościami. Daje uczucie aksamitnej, gładkiej skóry oraz zapewnia świeży i wypoczęty wygląd. Pielęgnuje każdy rodzaj skóry oraz wokół oczu niezależnie od wieku.

Pojemność: 30 ml, sugerowana cena: 59,99 PLN

W serii także dwa kremy:

Polecamy też serie produktów do pielęgnacji skóry wokół oczu marki Floslek.