Tonizowanie zapewnia prawidłowe pH skóry

20 maja 2021 Uroda ,

Preparaty do tonizowania skóry płynnie łączą etap oczyszczania z docelową pielęgnacją i przywracają skórze naturalną kwasowość.

Foto: Amvi Cosmetics

Aby skóra była odpowiednio przygotowana na przyjęcie składników aktywnych, choćby kremu, powinna mieć odpowiednie pH. Jest to tak istotne, ponieważ skóra ma z natury kwaśne pH, które jest niszczone przez kosmetyki do twarzy o zasadowym odczynie. Naruszone pH to zaś usunięta naturalna bariera ochronna skóry w postaci płaszcza wodno-lipidowego. W efekcie skóra staje się podatna na infekcje i niedoskonałości. Prawidłowy odczyn skóry działa antybakteryjnie. Ponadto tonizowanie odświeża, rewitalizuje i pomaga wydobyć blask cery.

Odświeżająca esencja tonizującapromotor blasku

Odświeżająca esencja tonizująca AMVI Cosmetics o wielowymiarowym działaniu przyniesie ulgę spragnionej skórze, przywracając jej odpowiednie pH. Znajdziemy w niej:

  • grejpfruta, który nawilża, działa jako promotor blasku, rewitalizuje i odświeża skórę;
  • miętę pieprzową o działaniu odświeżającym i relaksującym, antyoksydacyjnym i ściągającym;
  • aloes łagodzący podrażnienia, kojący i regenerujący skórę;
  • trokserutynę, znaną z właściwości przeciwzapalnych i łagodzenia podrażnień.

Relaks dla skóry

Ta lekka mgiełka dostarcza cennych składników i sprawia, że cera jest rozświetlona, a jej cytrusowy zapach relaksuje i koi zmysły. Esencję warto rozpylać bezpośrednio na skórę twarzy i szyi przy pomocy atomizera lub przemywać skórę za pomocą płatka kosmetycznego nią nasączonego. Mgiełka ma wiele zastosowań – sprawdzi się jako produkt do odświeżenia w ciągu dnia, utrwali makijaż, spełni rolę toniku lub bazy pod krem. A bez względu na to, w jakim celu zostanie użyta, zapewni:

  • odświeżenie i nawilżenie,
  • złagodzenie podrażnień i zaczerwienień,
  • przywrócenie naturalnego blasku skórze,
  • działanie odprężające.

Piękno ma wiele odsłon…

… i dlatego marka AMVI Cosmetics chce towarzyszyć kobietom nie tylko w pielęgnacji skóry. Wie, że kluczem jest podejście holistyczne, stąd zdecydowała się na podjęcie działań na rzecz zdrowia kobiet. W efekcie narodziła się współpraca z Fundacją Rak’n’Roll a AMVI Cosmetics stało się jedyną polską marką kosmetyczną, która przeznacza 1% z przychodu z każdego sprzedanego kosmetyku na wsparcie chorych na raka piersi. Pielęgnujesz – Pomagasz. Po prostu!

Odświeżająca esencja tonizująca, sugerowana cena 31,99 zł/100 ml