Z czułością dla skóry, z troską o Planetę

29 kwietnia 2020 , , , , , ,

Troska o planetę rozpoczyna się od pozornie małych zmian. Nasze codzienne wybory dotyczące np. używanych przez nas produktów, wbrew pozorom mają ogromy wpływ na naszą przyszłość.

Naturalne składniki i ekologiczne opakowania z recyclingu

Czym się wyróżniają kosmetyki z nowej serii tołpa® pure trends? Mają ekologiczne opakowania, nadające się do recyclingu i co ważne z recyklingu pochodzące oraz w składzie naturalne składniki aktywne inspirowane najnowszymi trendami. Minimum 95% składników w kosmetykach tej serii jest pochodzenia naturalnego.

Co zawiera nowa linia kosmetyków?

Niezmiennie torf tołpa®, czyli opatentowany ekstrakt z torfu — unikalny antyoksydant, który chroni i wzmacnia skórę wrażliwą. tołpa® pure trends inspiruje się nurtem superfood, czyli superżywności pochodzenia naturalnego i superseeds, składników zawierających dużo korzystnych dla zdrowia substancji odżywczych. Czerpie również z wiedzy i tradycji Dalekiego Wschodu.

Nowa linia kosmetyków to trzy sublinie kosmetyków:

  • super fruits z borówką i acerolą w skład której wchodzi energizujący żel z peelingiem i czerwoną glinką do mycia twarzy oraz nawilżający krem rozświetlający;
  • super seeds z olejem sezamowym i kompleksem wody morskiej i nasion dyni.  Znajdziemy tu kremowy enzymatyczny żel do mycia twarzy, krem kojący do skóry z zaczerwienieniami oraz kremy odmładzające na dzień i na noc;
  • orient na bazie Centella Asiatica i lotosu. W skład tej linii wchodzi kojący żel-olejek do demakijażu, nawilżające serum-booster oraz krem-sorbet matujący i cica-krem regenerujący.

REDUCE, REUSE, RECYCLE. Ekologiczne opakowania z recyklingu

Na uwagę zasługują ekologiczne opakowania, zgodnie z zasadą „reduce, reuse, recycle”. Opakowania kosmetyków pochodzą z recyklingu i nadają się do recyklingu oraz nie mają foliowego celofanu. Słoiczki są średnio lżejsze o 47% niż słoiki innych kosmetyków. Wszystko po to, by zminimalizować zużycie opakowań i ułatwić ich recykling (na opakowaniach kosmetyków znajduje się informacja, w jaki sposób je segregować).

Usprawniony proces recyclingu

I jeszcze ciekawostka, etykiety wyprodukowane są z biomateriału otrzymywanego w procesie przetwarzania trzciny cukrowej. Marka chce ograniczać negatywny wpływ na środowisko. Opakowania, których używa (słoiki, butelki, tuby) wykonane są z transparentnego materiału. W ten sposób usprawniamy proces recyclingu.

Minimum 95% składników pochodzenia naturalnego

Produkty nie są testowane na zwierzętach, a receptury są wegańskie. Kosmetyki pure trends poddawane są badaniom w niezależnych laboratoriach, dlatego ich skuteczność jest potwierdzona.

Podobne artykuły:

9 marca 2020 | Redakcja

Wegańskie kosmetyki – co o nich wiesz?

Uroda

Wegański styl życia nie jest Ci obcy? Czas otworzyć szeroko drzwi od swojej łazienki bo wege trendy wychodzą z kuchni, aby podbić na... Więcej →