Zapowiada się zdrowy rok 2020 dla Polaków

10 stycznia 2020 KuchniaLifestyle , , , , ,

1 stycznia Polacy chętnie podejmują postanowienia. W tym roku aż 93% Polaków chce pozytywnych zmian w swoim życiu. Z jakich obszarów chcielibyśmy czerpać więcej satysfakcji w 2020 roku?

Pierwszy dzień roku to termin bardzo umowny, jednak tuż przed jego nadejściem Polacy lubią spędzać dużo czasu na podsumowaniach, rankingach i planach. Jakie więc postanowienia mają Palacy?

  • Daliśmy się porwać modzie na zdrowie. Najpopularniejsze są postanowienia związane z odżywianiem – planuje je aż 60% z nas. 54% chciałoby zdrowiej się odżywiać, a 41% – schudnąć. 30% poważnie myśli o rezygnacji z cukru.
  • Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na nasze zdrowie. Nic dziwnego, że aż 48% respondentów planuje w 2020 uprawiać więcej sportu. 41% chciałoby poprawić jakość swojego snu, kierując się przysłowiem „sen to zdrowie”.
  • Nie chodzi tylko o ciało, ale także o duszę. Co jeszcze Polacy zamierzają zrobić, aby stać się lepszą wersją siebie? Przede wszystkim 29% respondentów podkreśliło, że chce inwestować w swój rozwój osobisty. 34% ankietowanych zamierza przeczytać więcej książek, a 31% chętnie nauczy się nowego języka lub podszkoli dotychczasowe umiejętności.
  • Work-life balance – przede wszystkim równowaga. 10% badanych chce wprowadzić tę zasadę w swoim życiu. 35% osób chce spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, a 16% – częściej być offline.
    Dane z noworocznego sondażu Pyszne.pl.
Pexels

Według tego samego sondażu, w 2020 roku Polacy zamierzają jeść zdrowiej oraz zdecydowanie więcej:

  • Ryb (wybrało je aż 54% respondentów), które są bogate w składniki mineralne, takie jak: potas, fosfor, magnez, żelazo i witaminy A, D, E i K.
  • Sałatek (wskazało je 54% ankietowanych) – ale nie te zrobione wyłącznie z sałaty. Eksperymentując ze składnikami, Polacy chętnie wybiorą kasze, nasiona i kiełki.
  • Dań warzywnych, co deklaruje ponad 50%! Chrupiące warzywa z hummusem (16% chce jeść go więcej). Buraki, jarmuż, kalarepa i rzepa będą rządzić w 2020 roku.
  • Zaś na deser w miejsce kalorycznych ciast – sok warzywny lub owocowy – idealna opcja dla 49% respondentów.

Testowanie różnych diet jest jednym z powodów, dla których wiele osób chce wzbogacić swoje menu o produkty bezglutenowe (10%), substytuty mięsa (15%) i produkty bezmleczne (7%).

Zapowiada się więc bardzo zdrowy rok 2020. Na zdrowie!