Czysta kuchnia? Naturalnie!

18 maja 2022 Dom , , , , , , , , , , ,

Kuchnia nazywana jest często sercem domu. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki, spotykamy się na kawie w porannym rozgardiaszu i często wspólnie przygotowujemy rodzinne uroczystości.

Czystość tego miejsca powinna więc być wręcz nieskazitelna i pozbawiona drażniącej chemii ze względu na żywność jaka się w nim znajduje. Jak zadbać o higieniczną czystość kuchni w możliwie naturalnym wydaniu?

Pachnąca lodówka bez sztucznych aromatów

Czystość lodówki jest ważniejsza, niż nam się wydaje. To właśnie z jej powierzchniami ma styczność żywność, która później służy nam do przygotowywania posiłków czy przekąsek. Ze względu na higienę i możliwość rozwoju groźnych dla zdrowia bakterii, powinniśmy utrzymywać w niej możliwie najlepszą czystość. Często unosi się w niej nieprzyjemny zapach, który podczas sprzątania staramy się zniwelować za pomocą detergentów. Te osadzają się na żywności, która trafia do naszego organizmu i w tej sposób koło się zamyka.

Jest na to sposób! Umieść w lodówce talerzyk ze zmieloną kawą, która ma właściwości maskujące przykre zapachy. By zachować świeżość lodówki, warto zmieniać kawę co kilka dni, ponieważ szybko traci ona swoje właściwości.

Foto: Bethru

Chcąc skutecznie wyczyścić powierzchnie z którymi żywność ma kontakt najczęściej, jak blaty kuchenne lub deski do krojenia, często sięgamy po agresywne detergenty. Te owszem, wyczyszczą powierzchnie, ale ich pozostałości, takie jak niekiedy szkodliwy chlor, trafią z żywnością do naszych organizmów, a niewystarczająco spłukane, mogą podrażnić skórę. Jest na to alternatywa, którą ma w swoim domu każdy z nas – cytryna. Działa bakteriobójczo, zabija nieprzyjemne zapachy i skutecznie odświeża drewniane powierzchnie. Świetnie radzi sobie także z przebarwieniami po kawie czy herbacie. Można go użyć do czyszczenia kuchenki lub piekarnika.

Odświeżone deski do krojenia

Jeśli chcesz odświeżyć deski do krojenia, wystarczy przekroić cytrynę i natrzeć nią deskę, pozostawić na około 15-20 minut, spłukać i wytrzeć do sucha. Chcąc zaimpregnować te wykonane z drewna, natrzyj je oliwą z oliwek i umyj po kilku minutach, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Czas na środki czyszczące bliższe naturze

W kuchni warto maksymalnie ograniczyć tradycyjne detergenty i postawić na te, które w swoim składzie mają możliwie najwięcej składników pochodzenia naturalnego, jak np. Bethru. Tego typu preparaty świetnie radzą sobie z osadami i zabrudzeniami. Nie musisz więc martwić się o ich skuteczność, poradzą sobie z nawet mocniejszymi kuchennymi zabrudzeniami. Decydując się na tego typu ukłon w stronę natury, możesz być spokojna o zredukowany „chemiczny ślad” w domu.

Foto: Bethru

Bethru to marka bliższych naturze detergentów do czyszczenia domu. Tabletki czyszczące są wegańskie, stworzone na bazie komponentów roślinnych. 92% ich składu to składniki pochodzenia naturalnego. Opakowania wykonano w 100% z papieru, który posiada wszystkie niezbędne certyfikaty potwierdzające zastosowanie ekologicznych surowców