Manicure dojrzałych dłoni

30 grudnia 2019 , , , , ,

Nadchodzący nowy sezon przynosi kolejne trendy w modzie. Na światowych wybiegach obserwujemy propozycje największych projektantów. Jedno czego można być pewnym to, że w stylizacji paznokci zawsze wygra klasyczna elegancja.

Foto: Kabos

Kolory naturalne

Najbardziej popularne i zawsze na topie są kolory ‚nude’ czyli cieliste, przy których dłonie, nawet te muśnięte wiekiem, będą wyglądać pięknie i zadbanie. Drugim wariantem bardzo bezpiecznym, a niezwykle eleganckim, jest od wielu lat francuski manicure. Doskonały na każdą okazję.

Modna paleta kolorów

Najmodniejszy kolor w aktualnym sezonie to róż. Króluje także w makijażu i garderobie. Jest wesoły, delikatny i kobiecy. Różowe paznokcie będą prawdziwym hitem także w 2020 roku, razem z ognistą, ponadczasową czerwienią i tajemniczym granatem.

Kształt

Cały czas króluje kształt migdałka lub krótkie naturalne paznokcie.

Osobiście od zawsze stawiam na naturalnie wyglądające paznokcie i zwykle taką stylizacje polecam swoim klientkom po 50. roku życia, zwłaszcza tym, które pracują w biurze, czy po prostu lubią stonowaną elegancję na co dzień. Natomiast klientkom, które lubią podkreślać swój temperament i pozwala im na to tryb życia dodaję w stylizacji odrobinę szaleństwa. Moje ulubione techniki, po które wówczas sięgam, to tzw. lustro oraz pyłki plus delikatne końcowe zdobienia. Chociaż fantazja pozwala tu na wiele, to nie lubię przesady. Efekt końcowy ma zachwycać, nie „krzyczeć” – mówi Maggie Watracz, ekspertka w dziedzinie stylizacji paznokci, współpracująca z marką Kabos.

Wybór techniki

Wśród moich Klientek technika hybrydowa to wciąż najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci. Jej zalety to przede wszystkim trwałość. W niektórych przypadkach hybryda może utrzymywać się nawet przez 3-4 tygodnie.  Inna technika, która polecam to DIP – świetna alternatywa na piękne i zdrowe paznokcie w trendzie eco. Często spotykam osoby, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą stosować tych metod. Dla nich istnieje wiele alternatyw, w tym najprostsza zwyczajny lakier do paznokci – dodaje Maggie Watracz.

Piękne dłonie po 50-tce to nie tylko starannie wykonany manicure. To przede wszystkim zdrowa skóra dłoni, mocna płytka paznokciowa oraz gładkie, nawilżone skórki i wały okołopaznokciowe. Jak o to zadbać? Należy szczególną uwagę zwrócić na odpowiednią, regularną pielęgnację np. olejkami lub kremami. Po całym dniu prac domowych, przed snem, warto wcierać dobry krem do rąk np. z gliceryną. Zimą należy nie dopuszczać do przemarzania dłoni, a w lecie chronić je przed słońcem. Starajmy się unikać częstego moczenia dłoni i możliwie maksymalnie ograniczać kontakt z chemicznymi detergentami. Tak jak całe nasze ciało, także nasze dłonie i paznokcie przede wszystkim potrzebują zdrowej i zbilansowanej diety.

Foto: Maggie Watracz z aktorką Anną Dereszowską

Podobne artykuły:

28 lutego 2020 | Redakcja

Trawa na rękach

Uroda

Przyglądamy się nowej namiętności do zielonego. Od jego odcieni można dostać zawrotu głowy. Oliwkowy, trawiasty, pistacjowy. A może -... Więcej →