Trawa na rękach

28 lutego 2020 , , , , ,

Przyglądamy się nowej i jak najbardziej zrozumiałej namiętności do zielonego. Od jego odcieni można dostać zawrotu głowy. Oliwkowy, trawiasty, pistacjowy. A może – kolor morza?

Kabos

Pistacjowy, tak poproszę…

Odurzający odcień turkusu to jeden z najsilniejszych trendów na wiosnę lato 2020. Oglądaliśmy je m.in. na wybiegach Blumarine i Miu Miu. Jest naprawdę odważny: w sukni czy trenczu w tym kolorze wygląda się jak z południowego krajobrazu. Turkusowy ma jednak silną konkurencję – kolor pistacjowy. Ten lansują w tym sezonie domy Giambattista Valli, Rochas, Lacoste. Odważnie i ekstrawagancko?

Szczypiorek, sosna, neon

To dopiero początek oszałamiającej listy zielonych zwycięzców wybiegów. Są wśród nich odcień trawiasty, kolor szczypiorku, sosnowy i neonowy, lekko żółty i głęboki szmaragd. Istny eden i ekologiczny manifest! Pięknie, ale która z nas odważy się na zielony total look? Wiele osób, co zrozumiałe, ma spore trudności z dobraniem zieleni do swojej cery i koloru włosów. Nie chcemy wyglądać jak topielice, nie chcemy pokazywać zmęczenia czy niedsokonałości. Zagrożeń takich nie niosą zielone lakiery – tu ryzyko pudła jest o wiele mniejsze, a z eksperymentów mogą wyniknąć nieoczekiwanie piękne rezultaty. Swoje próby z zielenią prowadzą już od dawna celebrytki i influencerki. No bo kto się będzie spierał, że szlachetny szmaragd to propozycja mniej wystrzałowa od czerwieni?

Śmiało, śmielej, coraz śmielej

Piosenkarka i aktorka  Lily Allen lansuje paznokcie pomalowane we wzór zebry z jarzeniową zielenią jako dominantem. To propozycja zdecydowanie estradowa, świetnie kontrastująca np. czarną sukienką, smokingiem, marynarką czy ramoneską.

Kabos

My do takich wiosennych szaleństw zachęcamy! Do słabości do zieleni przyznaje się też Rihanna, co biorąc pod uwagę jej barbadoskie pochodzenie – w ogóle nie dziwi. Piosenkarka została wyśledzona z manicurem w neonowym odcieniu, który świetnie oddaje jej energię i temperament.

Bo zieleń, oprócz tego, że pozwala być oryginalną, zamanifestować więź z przyrodą czy tęsknotę za wakacjami nad ciepłym morzem, doskonale wygląda z szarymi dresami na macie do jogi czy na bieżni.

Pytacie skąd czerpać energię o tej porze roku? Czyżbyśmy znalazły odpowiedź?