Czas na perfumy w wosku!

15 kwietnia 2024 Uroda , , , , , , , , ,

Perfumy w wosku pszczelim i oleju jojoba, zwane też twardymi perfumami, to oryginalna, bardzo praktyczna i efektywna forma perfum o dużej koncentracji i trwałości zapachu.

Perfumy w wosku Miodowej Mydlarni to nasze odkrycie, o którym chcemy Wam opowiedzieć. Trafiliśmy na nie przypadkiem podczas spotkania towarzyskiego, na którym jedna z naszych koleżanek nam je pokazała. Wyjęła z torebki śliczny, czarny słoiczek, zakręciła w nim palcem i przeniosła na nadgarstek…
I wtedy wszystko się zaczęło! Zielone pomidory – tak nazywał się ten zapach – zawróciły nam w głowach. Co było później? Jeszcze tego samego wieczoru, wszyscy obecni na spotkaniu, pozamawiali w sklepie Miodowamydlarnia.pl po dwa, trzy słoiczki perfum w wosku, bo ciężko było wybrać jeden z wielu naprawdę udanych i satysfakcjonujących zapachów: Lśnienie, Ambrozja, Zachwyt, Leśne Kwiaty, Rozkosz, Bergamotka z paczulą, Waniliowa Tabaka, no i te Zielone Pomidory… Och!

Perfumy zamknięte są w szklanym, ciemnym słoiczku o grubych ściankach, który idealnie chroni zawartość przed światłem słonecznym i gwarantuje świeżość i trwałość zapachu.

Poniżej opisy nut zapachowych wybranych dwóch produktów, które szczególnie nam się spodobały:

Zielone pomidory

Świeży, kwiatowo-owocowy zapach z aromatem skąpanych w słońcu aksamitek, pośród liści pomidorów, grejpfrutów, cytryn, pomarańcz i czarnych porzeczek, z dominantą aromatu roztartego w dłoniach liścia dojrzewającego pomidora. W sercu bukiet róż z konwaliami, kwiatami pomarańczy i jaśminu. Zapach dopełnia baza z piżma, szlachetnego drewna i bursztynu. Miły, głęboki, wręcz intrygujący zapach kwiatów i zieleniny.

Bergmotka z paczulą

Mocna bazowa nuta paczuli o ziemistym, drzewnym i dymnym aromacie, odświeżona i udelikatniona lekką i rześką bergamotką. Zapach kojarzący się z intymnością, tajemnicą, ciepłem, trwałością. Dla wielbicieli dość intensywnych, nieoczywistych doznań zapachowych. Dla pań i panów.  

Zdrowa baza czyli wosk pszczeli i olejek jojoba

Wosk pszczeli i olej jojoba to doskonałe nośniki zamkniętych w nich nut zapachowych – idealnie chwytają, zakorzeniają i utrzymują aromat, łatwo się wchłaniają w skórę, nie pozostawiając tłustego śladu. Stopniowo uwalniają zapach, a jego odczuwanie jest bardziej intymne, osobiste, związane z bliskością, jest to doznanie nie tak oczywiste i gwałtowne jak po zastosowaniu tradycyjnych, lotnych perfum opartych głównie na alkoholu.

Twarde perfumy

Konsystencja perfum jest odpowiednio średnio twarda: perfumy zachowują swą formę w normalnych warunkach użytkowania i przechowywania, łatwo jest nabrać odrobinę opuszkiem palca, rozpuszczają się delikatnie dopiero pod wpływem ciepła skóry, wsmarowane szybko się wchłaniają.

SPOSÓB UŻYCIA

Nabierz odrobinę „kremu” opuszkiem palca, jeśli masz długie paznokcie – nabierz perfumy grzbietem paznokcia – będzie łatwiej. Wsmaruj w miejsca typowe dla aplikacji perfum: w nadgarstki, za uszami, poniżej obojczyka, lub tam gdzie masz ochotę. Pamiętaj jednak by nie stosować ich na błony śluzowe.