Powstrzymaj czas masażem twarzy

6 stycznia 2020 Uroda , , , , ,

Wszyscy mamy świadomość, że należy ćwiczyć ciało, żeby zachować sprawność i świetny wygląd, to samo należy robić z mięśniami twarzy.

Foto: Pexels

Na twarzy znajduje się kilkadziesiąt mięśni, które nie są najsilniejszymi mięśniami w organizmie, ale w ciągu całego dnia mają sporo pracy. Mięśnie te pomagają przy mówieniu, gryzieniu, otwierają i zamykają powiekę, wyrażą nasz uśmiech, kiedy mamy dobry dzień lub grymas, jeśli wręcz przeciwnie, zmarszczą czoło, kiedy mamy zmartwienie lub puszczą oczko do przechodnia. Cechą charakterystyczną mięśni mimicznych jest to, że tylko jeden ich przyczep przymocowuje się do elementów kostnych, drugi przyczepia się do skóry lub mają dwa przyczepy skórne. Skurcz mięśnia pociąga odpowiednie struktury twarzy i powoduje określony ruch (np. podnosi brew lub zaciska żuchwę). Wszyscy mamy świadomość, że należy ćwiczyć mięśnie nóg, czy brzucha, żeby zachować ich sprawność i dobry wygląd, to samo należy robić z mięśniami twarzy.

Kiedy warto postawić na regularny masaż twarzy?

Po około trzydziestym roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, najczęściej w okolicach oczu i wokół ust. Skóra wytraca wcześniejszą elastyczność i jędrność, co jest konsekwencją produkcji coraz mniejszej ilości kolagenu. Efekt starzenia się twarzy, to nie tylko kwestia utraty gęstości skóry i zmniejszenie ilości włókien kolagenowych, ale również zaniedbanych przez lata mięśni. Na pomoc zmęczonym mięśniom mimicznym przychodzi masaż twarzy, szyi i dekoltu. Manualna praca z mięśniami twarzy, skórą i powięzią to naturalny sposób, aby czuć się i wyglądać młodziej.

Jak wygląda profesjonalny masaż?

Zabieg trwa 45 minut i polega na wykonywaniu specjalnych ruchów masujących na skórze twarzy, zawsze ku górze, wbrew grawitacji, wykorzystuję techniki: głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, szczypania. Podczas masażu wykorzystuję różne pomoce, m. in. bańki do masażu, wałek jadeitowy. Ważne, aby udrożnić węzły limfatyczne i tam wyprowadzać uwolnioną podczas masażu chłonkę – mówi Justyna Duma, właścicielka gabinetu masażu AURAmed.

Zalety masażu mięśni twarzy

  • rozluźnienie mięśni i powięzi
  • dotlenienie i odżywienie skóry
  • poprawa jędrności i elastyczności
  • polepszenie ukrwienia
  • nawilżenie skóry twarzy poprzez wmasowanie, wprowadzenie naturalnych olejków
  • rozświetlenie cery
  • regularny masaż spowoduje spłycenie zmarszczek
  • usunięcie toksyn i zastojów limfatycznych
  • zmniejszenie opuchlizny pod oczami tzw. worów
  • relaks całego ciała, bo w natłoku obowiązków masz czas dla siebie i ktoś o Ciebie zadba

Uwielbiam obserwować to, jak podczas masażu zmienia się twarz moich Klientek. Jak po kolejnych ruchach napięcia mięśniowe ustępują, jak pojawia się zaróżowienie skóry, zmniejszają się obrzęki, a skóra wchłania dobroczynny olejek – dodaje Justyna Duma.

Foto: Justyna Duma, gabinet AURAMed

Podobne artykuły:

14 grudnia 2023 | Redakcja

O urodzie w pigułce

Uroda

W zabieganym świecie tempo życia zmusza nas do szukania szybkich metod poprawy zdrowia i wyglądu skóry. Ruch, zdrowa dieta i dobry... Więcej →

13 grudnia 2023 | Anna

Retinol, w czym rzecz?

Uroda

Retinol czyli pochodna witaminy A to popularny składnik kosmetyków regeneracyjnych i rewitalizujących, o działaniu przeciwstarzeniowym. Jak... Więcej →

5 marca 2020 | Anna

Skóra naczynkowa. Jak rozpoznać?

Uroda

Skóra naczynkowa najszybciej i najczęściej diagnozowana jest w gabinetach kosmetycznych, już na pierwszej wizycie, przy standardowym jej... Więcej →