Osoby LGBT coraz bardziej zainteresowane ubezpieczeniami na życie

23 października 2019 , ,

Dobrze zarabiają, a w ubezpieczeniu na życie widzą możliwość zabezpieczenia finansowego partnera, z którym dzielą życie bez formalnego potwierdzenia. Dotyczy to osób zwłaszcza w starszym wieku. Osoby homoseksualne z grupy LGBT są jedną z najszybciej rosnących grupą klientów firm ubezpieczeniowych

Potwierdzają to rozmowy…

jakie przeprowadził Portalkonsumenta.pl na kilku spotkaniach, z grupą przedstawicieli czołowych firm ubezpieczeniowych działających w Polsce. Wynika z nich, że osoby homoseksualne, a także pary żyjące w nieformalnych związkach coraz częściej decydują się na ubezpieczenie na życie po to, by zabezpieczyć przyszłość materialną partnera.

Agenci ubezpieczeniowi widzą szczególnie silny wzrost zainteresowania takimi ubezpieczeniami w ostatnich czterech latach. Oficjalnie centrale firm ubezpieczeniowych nie potwierdzają takich danych argumentując, że nie mogą w żaden sposób wyróżniać klientów ze względu na ich orientację seksualną i nie mają takich danych. Jednak sami klienci – podczas bezpośrednich spotkań z agentami – przyznają, że środki z polisy chcą przekazać partnerom z grupy LGBT.- Ubezpieczeni, ufając nam i spotykając się z nami regularnie sami podkreślają swoją orientację seksualną i przyznają, że w obecnej sytuacji w Polsce nie widzą innego sposobu na zabezpieczenie swojego majątku i przekazanie go partnerowi z którym często żyli wspólnie wiele lat – przekonuje agent pracujący dla jednej z najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych.

Z danych wynika, że w Polsce ok. 5 procent osób identyfikuje się jako LGBT. Jak zgodnie przekonują agenci z którymi rozmawiał Portalkonsumenta.pl ubezpieczenie na życie staje się dla wielu z członków społeczności LGBT jedynym sprawdzonym sposobem na zabezpieczenie bytu materialnego partnera.

Gwarantuje ono wypłatę określonej w polisie sumy ubezpieczenia wskazanej osobie lub grupie osób, gdy ubezpieczony umrze. I to niezależnie od przyczyny śmierci. Ubezpieczenie na życie jest też niezależne od losów samego spadku. Jeśli ubezpieczony zdecyduje się przekazać 100 proc. środków swojemu partnerowi, to kwota odszkodowania nie podlega dziedziczeniu i np. nie mogą ich przejąć spadkobiercy.

Więcej tutaj

Podobne artykuły:

13 września 2019 | Redakcja

Nie musisz kupować w szkole ubezpieczenia NNW dla dziecka. Najpierw sprawdź swoje inne polisy

Masz prawo

Nie kupuj dwa razy tego samego! We wrześniu wszyscy straszą nas wypadkami dzieci w szkole, złamanymi rękami i przy okazji nakłaniają do... Więcej →