Nasz złota siódemka serialowa dla 50- uperów !

11 września 2023 Kultura , , , , ,

Seriale dla starszaków? Bierzemy wszystkie na warsztat! Oferują różnorodne tematy i ukazują bohaterów, którzy doświadczyli różnych aspektów życia po 50. roku życia.

Dylematy głównych bohaterów to też nasze historie. Wszystkie przedstawione w artykule produkcje są wyjątkowe i mogą dostarczyć ciekawej rozrywki oraz refleksji. My wybraliśmy dla ciebie złotą siódemkę seriali, głównie produkcji Netflix, które sprawią, że nadchodzące długie i ciemne zimowe wieczory nareszcie będą cieszyć!

To co? Odpalamy!

Grace i Frankie

Twórcy: Marta Kauffman, Howard J. Morris
Opis: Serial komediowy opowiadający o dwóch kobietach, które zostają porzucone przez swoich mężów… dla siebie nawzajem.

The Kominsky Method

Foto: The Kominsky Method , Netflix

Gatunek: Komedia, Dramat
Opis: Michael Douglas wciela się w bohatera, który jest aktorem i nauczycielem aktorstwa, próbując radzić sobie z wyzwaniami starzenia.

After Life

After life, Netflix

Gatunek: Dramat, Czarna komedia
Opis: Gervais wciela się w główną rolę jako Tony, mężczyzna, który po utracie żony próbuje znaleźć sens życia, posługując się ciężkim humorem.

Jeśli lubisz brytyjski humor lub jeśli właśnie straciłaś/-eś bliską ci osobę – ten serial po prostu musisz odpalić. Raz wzruszasz się do łez, a raz płaczesz ze śmiechu.

Zadzwoń do Saula

Foto: Better call Saul, Netflix

Gatunek: Kryminalny, Dramat
Opis: Serial opowiada historię 50-letniego prawnika, który stara się znaleźć swoje miejsce w świecie prawniczym.

The Crown

Foto: The Crown, Netflix

Gatunek: Biograficzny, Dramat Historyczny
Opis: Serial opowiada o życiu królowej Elżbiety II, która objęła tron Wielkiej Brytanii w młodym wieku i stała się najdłużej panującym monarszą w historii kraju. Must see!

Dobra żona

Foto: Dobra żona, Netflix

Gatunek: Dramat, Prawniczy
Opis filmu: Alicia Florrick, kobieta po pięćdziesiątce, wraca na rynek pracy jako obrońca po tym, jak jej mąż w wyniku publicznego skandalu związanego z seksem i korupcją polityczną trafił do więzienia.

Mad Men

Foto: Mad Men, HBO

Gatunek: Dramat
Opis: Akcja serialu rozgrywa się w latach 60. XX wieku i przedstawia życie zawodowe i osobiste pracowników agencji reklamowej. Jeśli pracowałeś lub nadal pracujesz w marketingu lub reklamie po prostu musisz to obejrzeć.

Zobacz też nasze propozycje filmów na podły nastrój: Mięciutkie komedie na podły nastrój | Fifty Up (50up.pl)